• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• W dniu 21 lutego z okazji międzynarodowego dnia Języka Ojczystego najstarsza grupa odwiedziła Książnicę Pruszkowską im. Henryka Sienkiewicza. Przedszkolaki wysłuchały prelekcji bibliotekarki na temat języków, poznały ciekawostki językowe. Dzieci, które zaprezentowały przygotowane wcześniej wierszyki, otrzymały w nagrodę dyplomy i książeczki.

• PRZEDSTAWIENIE "BAJ I BAJKOLUDKI"

• W dniu 19 lutego nasze przedszkole odwiedził teatr Parandyk z aktywizującym przedstawieniem "Baj i bajkoludki". Młoda bohaterka, czarodziej Baj i zaproszone na scene dzieci wspólnie tworzą spektakl na podstawie literatury dziecięcej. Przedszkolaki poznały różnorodne techniki aktorskie: pantomimę, inscenizację, piosenkę aktorską, maski, lalki. Dowiedziały się jaką drogę przebywa tekst, zanim stanie się spektaklem.

• WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ

• W dniu 14 lutego do naszego przedszkola zawitał z wizytą przedstawiciel Straży Miejskiej. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca strażników, czym zajmuje się Ekopatrol, jak wygląda pozycja żółwia przy ataku psa, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście oraz poruszać się w ruchu drogowym na rowerze. Dzieci również utrwaliły wiedzę na temat wezwania pomocy w razie wypadku bliskiej osoby.

• BAL KARNAWAŁOWY

• W dniu 13 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal przedszkolaków. Dzieci ze wszystkich grup wspólnie z bałwankiem świetnie się bawiły.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• W dniu 31 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z każdej grupy przygotowały dla dziadków muzyczny upominek: wiersze i piosenki.

• WIZYTA POLICJANTA

• W dniu 29 stycznia nasze przedszkole odwiedziły służby policyjne. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca policjanta, mogły wcielić się w role policji przymierzając policyjne czapki, utwalały znajomość numeru alarmowego.

• 32 FINAŁ WOŚP

• W niedziele 28 stycznia dzieci z grup "Żabki" i "Słoneczka" wystąpiły na scenie Szkoły Podstawowej nr 2. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki i tańce. Na zakończenie występów odbyła się licytacja róży, za którą rodzice wpłacili na konto WOŚP 2700 złotych.

• ZWIEDZANIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

• W dniu 12 stycznia dzieci z najstarszej grupy wybrali się w odwiedziny do Szkoły Podstawowej nr 2. Przedszkolaki wraz z uczniami szkoły obejrzały teatrzyk poświęcony 140 rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego, patrona Szkoły Podstawowej nr 2.

• WARSZTATY ARTYSTYCZNE

• W dniu 11 stycznia dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w warsztatach plastycznych. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie malowały farbami i ozdabiały brokatem drewniane breloczki w prezencie dla dziadków z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka.

• INFORMACJA DLA RODZICÓW OPIEKUNÓW ORAZ PRACOWNIKÓW

• Standardy Ochrony Małoletnich -https://standardy.fdds.pl/

Szanowni Państwo,

zgodnie z Ustawą z dnia 28 lipca 2023r. o zmianie ustawy -Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych ustaw, nasza placówka jest w trakcie opracowywania i kolejno wdrażania Standardów Ochrony Małoletnich w Przedszkolu Miejskim nr 14 „Różany Ogród” w Pruszkowie.

Paulina Andrzejewska

• RODZINNY KONCERT ŚWIĄTECZNY

• W dniu 20 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się wspólne kolędowanie dzieci i rodziców. Na początek świąteczne życzenia złożył zebranym ksiądz Adam. W magicznej scenerii każda z grup zaprezentowała przygotowane kolędy. Grupa "Żabki" pełniła rolę gospodarza. Na koniec wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie nawzajem życzenia. Atrakcją był też wspólny poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim rodzicom którzy uczestniczyli w przygotowaniach wspólnego kolędowania.

• WIZYTA MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

• W dniu 12 grudnia odwiedzili nasze przedszkole Mikołaj i Śnieżynka. W oczekiwaniu na Mikołaja z prezentami dzieci ze Śnieżynką robiły bałwanka, odgadywały zagadki oraz czytały listy do Mikołaja.

• WARSZTATY DEKOROWANIA PIERNIKÓW

• W dniu 6 grudnia rodzice z grupy "słoneczka" zorganizowali dla dzieci  warsztaty dekorowania pierników. Mamy przyniosły upieczone w domu pierniki, a następnie dzieci mogły dekorować i smakować swoje dzieła.

• ZABAWY ANDRZEJKOWE

• W ostatnich dniach listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. We wszystkich grupach odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe. Najstarsza grupa zaprosiła do wspólnych zabaw swoich rodziców. Były zabawy przy muzyce, dekorowanie kotów, przeróżne wróżby oraz tradycyjne lanie wosku.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• 22 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci z najmłodszej grupy "Biedronki" po uroczystym pasowaniu oficjalnie dołączyły do społeczności przedszkolnej.

• Program edukacyjny "Świat w przedszkolu"

• Od listopada dzieci z grupy "Słoneczka" biorą udział w programie edukacyjnym "Świat w przedszkolu".

Program ma na celu pokazanie poprzez zabawę i rozmowy, że wszyscy jesteśmy częścią świata. Odległe geograficznie wydarzenia wpływają na nas i mamy wpływ na to co się dzieje na innych kontynentach. Program wpisuje się w założenia edukacji globalnej i skupia się na poszukiwaniu współzależności oraz wzmacnianiu otwartości na różnorodność.