• POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW

• 21 czerwca w Różanym Ogrodzie odbyła się uroczystość z okazji zakończenia nauki w przedszkolu przez najstarszą grupę. Grupa "Zabki" pożegnała "Słoneczka", a następnie sześciolatki zatańczyły poloneza i zaprezentowały część artystyczną. Na koniec odbyło się wręczenie dyplomów i upominków. Nie zabrakło życzeń oraz lez wzruszenia.

• GRATULACJE

• Serdeczne gratulacje dla Diany Rzeźniczak z grupy III za udział w przeglądzie plastycznej twórczości dziecięcej "Kształtowanie postaw ukierunkowanych na dobro, piękno i prawdę na przykładzie Małego Księcia", zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 8.

15 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku i integracyjnego placu zabaw w Przedszkolu Miejskim nr 8. Praca Diany wspólnie z pracami dzieci z innych pruszkowskich przedszkoli ozdobi ściany nowootwartego budynku.

• FINAŁ AURAEKO

• Kolejny rok zbieraliśmy zużyte baterie w ramach akcji edukacyjno- ekologicznej Auraeko. Tym razem spisaliśmy się na piątkę ! Nasze piąte miejsce dzięki zaangażowaniu wszystkich przedszkolaków z Różanego Ogrodu zostało oficjalnie zatwierdzone w czasie finału konkursu 20.06.2023 " Dzieci chronią środowsko. Środowisko przyjazne dzieciom " w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Pruszkowie.

Dziękujemy wszystkim zangażowanym w zbiórkę nauczycielom oraz rodzicom.

• PIKNIK RODZINNY

• 16 czerwca w RÓŻANYM OGRODZIE odbył się piknik rodzinny. Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci przygotowały krótkie występy oraz własnoręcznie wykonane upominki. Po występach odbył się pokaz judo oraz wspólne z rodzicami kolorowanie tekturowych drzew. Wszyscy świetnie się bawili przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

• "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - BEZPIECZNE WAKACJE"

• W dniu 14.06.2023 wszystkie dzieci wzięły udział w pogadance na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się podczas wypoczynku nad morzem i w górach, utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz nauczyły się układać "osobę poszkodowaną" w pozycji bocznej bezpiecznej.

Serdeczne podziękowania dla rodziców grupy II za zorganizowanie spotkania z ekspertem od bezpieczeństwa Danielem Obratańskim.

• WARSZTATY "KOSMOS W BUTELCE"

• W dniu 2.06 odbył się ciąg dalszy kosmicznej przygody. Przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w warsztatach sensorycznych. Po krótkich zabawach sensorycznych każde dziecko samodzielnie wyczarowało słój kosmos w butelce.

• DZIEŃ DZIECKA W RÓŻANYM OGRODZIE

• Pierwszego czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka w tematyce kosmicznej. Od wejścia witały przedszkolaków herby grup przedstawiające kosmiczne stworki oraz udekorowany w kosmicznym stylu hol.

Dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w warsztatach astronautów w dziupli specjalistek, odbyły się "Tańce z gwiazdami" pod kierunkiem p. Jacka Grabowskiego oraz wizyta w obserwatorium. Każde dziecko otrzymało dyplom astronauty oraz kosmiczny prezent.

• WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW !!!

•

Premier po raz kolejny przedłużył obowiązywanie drugiego stopnia alarmowego BRAVO – tym razem do 31 sierpnia 2023 r.

Stopień alarmowy BRAVO – zakaz wstępu osób postronnych do szkoły/przedszkola

Przedłużony został drugi stopień alarmowy BRAVO. Jest on wprowadzany w sytuacji zagrożenia wystąpienia zdarzenia terrorystycznego lub dojścia do takiego zdarzenia. Ma on istotne znaczenie dla szkół i placówek oświatowych. Przynajmniej do 31 sierpnia dyrektor szkoły lub placówki prowadzonej przez samorząd lub organ administracji rządowej będzie musiał utrzymać bezwzględny zakaz wstępu osób postronnych do budynku szkoły. Przy czym osobami postronnymi są osoby inne niż:

• uczniowie,
            • rodzice (prawni opiekunowie) uczniów,
            • pracownicy szkoły/przedszkola

Przykład Osoba upoważniona do odbioru dziecka ze szkoły, niebędąca jego rodzicem ani prawnym opiekunem, jest osobą postronną i obowiązuje ją zakaz wstępu do budynku szkoły.

Prosimy aby tak jak my zwracali Państwo uwagę na:

• dziwnie zachowujące się osoby,
            • pozostawiony w miejscach publicznych bagaż,
            • podejrzanie wyglądające paczki,
            • samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych.

Co oznacza CHARLIE-CRP

Do 31 sierpnia 2023 r. przedłużono także obowiązywania trzeciego stopnia alarmowego CHARLIE-CRP. Dotyczy on zagrożenia dla bezpieczeństwa infrastruktury IT.

Źródło:

Opracowanie: Michał Kowalski