• ZAPROSZENIE

• Zapraszamy Rodziców, Opiekunów i wszystkich sympatyków naszego przedszkola na stoisko ozdób wielkanocnych wykonanych ręcznie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

W dniach 3.04.2023 -5.04.2023 w szatni.

• UWAGA REKRUTACJA !

TERMINARZ:

05.04.2023 r.-Podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych w przedszkolu.

27.03.2023 r. Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

( godzina 10:00)

od 27.03.2023 r.
            do 3.04.2023 r.Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

(godzina 17:30)

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola Miejskiego Nr14 „Różany Ogród” są zobowiązani do złożenia potwierdzenia woli.

Brak takiej deklaracji jest równoznaczny z rezygnacją  z miejsca w przedszkolu.

Termin składania jest nieprzekraczalny: 3.04.2023r. godzina 17:30

Potwierdzenie woli rodzic może złożyć w systemie elektronicznym lub dostarczyć w formie pisemnej do przedszkola, pozostawiając w urnie w szatni przedszkolnej.

• WARSZTATY PLASTYCZNE "WIOSENNE KWIATY"

• W dniu 21 marca dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w warsztatach "Wiosenne kwiaty". Przedszkolaki nabywały umiejętności posługiwania się igłą, łącząc filcowe kwiaty z guzikami. Następnie mocowały gotowe kwiaty na gałęzi. Gałąź z pięknymi kwiatami ozdobiła kącik przyrody grupy "Słoneczek".

Serdeczne podziękowania dla mamy Uli za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów.

• KONCERT "PRZYGODA W STAREJ WARSZAWIE"

• W dniu 10 marca przedszkolaki wzięły udział w koncercie „Przygoda w Starej Warszawie”, podczas którego poznały postacie z legend: Bazyliszka, Warszawską Syrenkę oraz króla Zygmunta. Dzieci bawiły się w najlepsze śpiewając i tańcząc przy starych warszawskich piosenkach.

• PROJEKT "PANDEMICZNE I POSTPANDEMICZNE ŚWIATY DZIECI"

• ​​​​​​​W dniach 8 i 9 marca dzieci z grupy "Żabki" wzięły udział w badaniach etnograficznych pod kierunkiem dr hab. Ewy Maciejewskiej-Mroczek.

Głównym celem projektu była analiza zmian jakie zaszły w związku z pandemią COVID-19 z perspektywy dzieci. Przedszkolaki przedstawiły swoje wspomnienia, rozumienie obecnej sytuacji i wyobrażenia o przyszłości za pomocą rysunków.

• LEKCJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

• W dniu 2 marca przedszkolaki z najstarszej grupy gościły w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Dzięki uprzejmości nauczycielki kl. I, Grażyny Pakuła dzieci mogły obejrzeć szkołę i wziąć udział w lekcji. Niektóre starszaki z łatwością rozwiązywały proponowane zadania. W swobodnych rozmowach stwierdziły, że szkoła wcale nie jest zła.

• REKRUTACJA NA 2023/2024

• Postępowanie rekrutacyjne

od 01.03.2023 r. od godz. 8.00do 15.03.2023 r.od godz. 16.00

Rejestracja w systemie na stronie: pruszkow.formico.pl wniosków rekrutacyjnych

**Złożenie w przedszkoli pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych -urna w szatni przedszkola

**Postępowanie rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbywa się poza systemem elektronicznym.

od 16.03.2023 r.do 23.03.2023 r.

Przeprowadzanie postępowania rekrutacyjnego przez Komisję Rekrutacyjną (Weryfikacja wniosków).

05.04.2023 r.

Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanychi niezakwalifikowanych.

od 27.03.2023 r.do 3.04.2023 r.

05.04.2023 r.

Podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

od 05.04.2023 r.

W terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.Uzasadnienie sporządza się w terminie 3 dni od dnia wystąpienia rodzica kandydata.W terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej. Dyrektor rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania.

REJESTRACJA :