• KARMNIKI DLA PTAKÓW

• W dniu 24 lutego "Słoneczka" odwiedziły dziecięcą bibliotekę przy ul. Jasnej 3. Podczas spotkania dzieci poszerzyły swoją wiedzę ornitologiczną, oglądały książki i albumy o ptakach, słuchały opowiadań. Wykonały też dla nich wspaniałe karmniki, które powiesiły na drzewach w ogrodzie przedszkolnym.

• DZIEŃ KOTA W KSIĄŻNICY PRUSZKOWSKIEJ im. H. SIENKIEWICZA

• Z okazji Dnia Kota, przedszkolaki szukały kocich śladów w literaturze dziecięcej. Znalazły je dzięki Paniom pracującym w dziecięcej bibliotece przy ul. Jasnej. Krótka pogadanka, czytanie książek o kotach, malowanie buzi... to tylko przykładowe atrakcje, które czekały na nasze przedszkolne "Słoneczka", "Żabki" i "Motylki".​​​​​​​

W podziękowaniu za miłe spotkanie dzieci z grupy IV upiększyły biblioteczne półki własnoręcznie wykonanymi "kocimi przytulankami".

• WARSZTATY "BAJKOWY KOCIAK"

• ​​​​​​​Z okazji zbliżającego się Dnia Kota, w dniu 15 lutego, dzieci z grupy 4 wzięły udział w warsztatach plastycznych. Wszystkie "Słoneczka" zrobiły swojego bajkowego kociaka.

Serdeczne podziękowania dla mamy Uli Balickiej za zorganizowanie warsztatów dla dzieci.

• PROJEKT "PANDEMICZNE I POSTPANDEMICZNE ŚWIATY DZIECI"

• ​​​​​​​​​

​​​​​​​​​W dniu 9 lutego dzieci z grupy IV wzięły udział w badaniach etnograficznych pod kierunkiem dr hab. Ewy Maciejewskiej-Mroczek.

​​​​​​​

Głównym celem projektu jest analiza zmian jakie zaszły w związku z pandemią COVID-19
            z perspektywy dzieci, i opisanie, jak odzwierciedlają̨ się̨ one w dziecięcych wspomnieniach,
            rozumieniu obecnej sytuacji i wyobrażeniach o przyszłości.

• EKO KONKURS - ZBIÓRKA BATERII

• "Różany Ogród", jak co roku, bierze udział w konkursie ekologicznym "DZIECI CHRONIĄ ŚRODOWISKO, ŚRODOWISKO PRZYJAZNE DZIECIOM".

Do 12 maja 2023r. zbieramy baterie i małe akumulatorki, które przynosimy do swoich grup. Włączcie do akcji całą swoją rodzinę, znajomych sąsiadów! Im nas więcej tym więcej kilogramów zużytych baterii

Zachęcamy Was do akcji, gdyż w zeszłym roku udało nam się zająć I MIEJSCE!!! Rada Pedagogiczna zakupiła pomoce do Kącika Sensorycznego. Powtórzmy to i w tej edycji!!!

• STRAŻ MIEJSKA W RÓŻANYM OGRODZIE

• W dniu 7 lutego przedszkole odwiedziła Straż Miejska.

Wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat przyczyn powstawania pożarów. Przy pomocy makiet i tablicy multimedialnej przedszkolaki zapoznały się z poszczególnymi przypadkami. Podczas zajęć maluchy poznawały numery alarmowowe. Po zajęciach dzieci z zachwytem oglądały makiety przywiezione przez gości.

• 31 FINAŁ WOŚP

• Jak co roku nasze przedszkole aktywnie włączyło się w akcję WOŚP.

Dzieci z drugiej i czwartej grup zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne. Na aukcję przynieśliśmy piękny piernikowy domek upieczony i udekorowany przez jedną z naszych pracownic.