• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• 22 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci z najmłodszej grupy "Biedronki" po uroczystym pasowaniu oficjalnie dołączyły do społeczności przedszkolnej.

• Program edukacyjny "Świat w przedszkolu"

• Od listopada dzieci z grupy "Słoneczka" biorą udział w programie edukacyjnym "Świat w przedszkolu".

Program ma na celu pokazanie poprzez zabawę i rozmowy, że wszyscy jesteśmy częścią świata. Odległe geograficznie wydarzenia wpływają na nas i mamy wpływ na to co się dzieje na innych kontynentach. Program wpisuje się w założenia edukacji globalnej i skupia się na poszukiwaniu współzależności oraz wzmacnianiu otwartości na różnorodność.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• W dniu 13 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci odśpiewały hymn Polski oraz zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Naszymi gośćmi byli uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 2.

• AKCJA "PRZEDSZKOLE DO HYMNU"

• W dniu 10 listopada nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Dzieci ze wszystkich grup zebrały się w holu przedszkola o symbolicznej godzinie 11:11 i zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyłyśmy naszą społeczność we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• TEATRZYK "Jaś wędrowniczek".

• W dniu 6 listopada nasze przedszkole odwiedził teatr Parandyk. Razem z niedźwiadkiem Jasiem i Driadą Leśną przedszkolaki wyruszają w podróż po Europie w poszukiwaniu tajemniczego skarbu i odkrywają, że największy skarb czeka w Polsce.​​​​​​​​​​​​​​

Spektakl przybliżył dzieciom kulturę narodów Zjednoczonej Europy i ideę integracji. Jednocześnie pokazał jak ważna jest tożsamość narodowa oraz nasze korzenie. Polak - Europejczyk to Polak dumny ze swej kultury, historii i ze swego języka.

• PODZIĘKOWANIA

• Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 "Różany Ogród"

serdecznie dziękują

Państwu Piekarskim

za zabawkowy podarunek na rzecz przedszkola.

Kolorowe maskotki będą najwspanialszą pomocą dydaktyczną oraz inspiracją do swobodnych zabaw.