• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• W dniu 13 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci odśpiewały hymn Polski oraz zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Naszymi gośćmi byli uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 2.

• AKCJA "PRZEDSZKOLE DO HYMNU"

• W dniu 10 listopada nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Dzieci ze wszystkich grup zebrały się w holu przedszkola o symbolicznej godzinie 11:11 i zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyłyśmy naszą społeczność we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• TEATRZYK "Jaś wędrowniczek".

• W dniu 6 listopada nasze przedszkole odwiedził teatr Parandyk. Razem z niedźwiadkiem Jasiem i Driadą Leśną przedszkolaki wyruszają w podróż po Europie w poszukiwaniu tajemniczego skarbu i odkrywają, że największy skarb czeka w Polsce.​​​​​​​​​​​​​​

Spektakl przybliżył dzieciom kulturę narodów Zjednoczonej Europy i ideę integracji. Jednocześnie pokazał jak ważna jest tożsamość narodowa oraz nasze korzenie. Polak - Europejczyk to Polak dumny ze swej kultury, historii i ze swego języka.

• PODZIĘKOWANIA

• Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 "Różany Ogród"

serdecznie dziękują

Państwu Piekarskim

za zabawkowy podarunek na rzecz przedszkola.

Kolorowe maskotki będą najwspanialszą pomocą dydaktyczną oraz inspiracją do swobodnych zabaw.

• SPOTKANIE AUTORSKIE

• W dniu 27 października przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z autorką i ilustratorką literatury dziecięcej Barbarą Szelągowską w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Dzieci poznały 3-metrową, kolorową i bardzo wesołą stonogę Jadzię, która zachęcała je do wspólnej zabawy, rozmowy, słuchania tematycznego opowiadania i odgadywania zagadek. Oprócz tego dzieci dowiedziały się w przystępny sposób na czym polega praca autora, ilustratora, drukarza, oraz co robi korektor.

• Serdeczne podziękowania

dla

Rady Rodziców

za przekazanie daru -gier edukacyjnych wielkoformatowych dla przedszkolaków.

Gry XXL  to forma zabawy i edukacji dla naszych wychowanków.

Jesteśmy wdzięczni za współpracę.

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 14 "Różany Ogród" w Pruszkowie

• PRACA

• Dyrektor Przedszkola zatrudni nauczyciela języka angielskiego .

Praca we wszystkich grupach wiekowych, 4 godziny tygodniowo.

Oferty prosimy przesyłać na adres mailowy: rozanyogrod14@gmail.com lub kontakt z sekretariatem.

• WARSZTATY LEGO-KOSMOS

• W dniu 13 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z legorobotyki, w których uczestniczyły wszystkie grupy. Warsztaty zachęcały dzieci do kreatywnego myślenia, zastosowania umiejętności odczytywania instrukcji graficznej i przede wszystkim uczyły pracy w zespole. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z takim wyzwaniem.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• W dniu 11 października obchodziliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W tym dniu dzieci przygotowały dla pracowników przedszkola piosenki, wierszyki z życzeniami oraz laurki.

Dziękujemy rodzicom za pamięć i życzenia.

• ŚWIĘTO DRZEWA

• W dniu 10 października obchodziliśmy święto drzewa. Z tej okazji została zorganizowana wystawa prac plastycznych "DRZEWA BEZCENNY DAR NATURY". Wszystkich wykonawców nagrodziliśmy dyplomem. Ponadto dzieci na placu zabaw przytulały się do drzew w ramach relaksu i wyciszenia, zbierały kasztany, nazywały drzewa w ogrodzie przedszkolnym oraz rozmawiały o znaczeniu drzew w życiu ludzi i zwierząt.

• Serdeczne podziękowania

dla

Darczyńcy Pana Piotra Marszałka

za tablicę manipulacyjną  dla przedszkolaków.

Dzięki atrakcyjnej zabawie  dzieci pod okiem Pedagoga Specjalnego mogą ćwiczyć swoje małe rączki.

DZIĘKUJEMY!

Dzieci oraz Dyrektor "Różanego Ogrodu"

• TEATRZYK "Czarodziejski koncert życzeń".

• W dniu 9 października nasze przedszkole odwiedził teatr Parandyk. Dzieci przeniosły się w bajkowy świat i razem z bohaterami przedstawienia znalazły czarodziejski kamyk, który umożliwił komunikację pomiędzy zwierzętami i ludźmi. Przedszkolacy wraz z bohaterami zastanawiały się jak uratować przyrodę. Oglądając ten spektakl dzieci nauczyły się, że przyroda do nas mówi, trzeba tylko wsłuchać się. Nauczyły się również, że można naturę podziwiać i czerpać siłę z jej piękna, nie niszcząc jej przy tym.

• WARSZTATY "MAŁY CHEMIK"

• W dniu 29 września wszystkie grupy wzięły udział w warsztatach chemicznych. Mali chemicy "wyczarowali" tańczący popcorn, słoniową pastę do zębów i wulkan. Nauka poprzez zabawę oraz samodzielność w wykonaniu doświadczeń spowodowały dużo dziecięcej radości i satysfakcji.

• FLUORYZACJA

• 27 września we wszystkich grupach odbyła się pogadanka na temat "Jak prawidłowo dbać o zęby".

• TEATRZYK EKOLOGICZNY

• 27 września przedszkolaki obejrzały spektakl „W zielonej krainie Oz”.

Razem z główną bohaterką Dorotką i jej lwicą Leokadią dzieci wyruszają do tajem­niczej krainy Oz, rząd­zonej przez potężnego czarnok­siężnika, aby przywrócić Ziemi czystość i zieleń.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• W dniu 20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: szwedzki stół na śniadanie, dużo zabaw tanecznych z przyniesionymi pluszakami, zajęcia taneczne Roar Dance z instruktorem, puszczanie baniek mydlanych oraz zwierzątko z balonu dla każdego dziecka.

• Witamy w Nowym Roku Przedszkolnym 2023/2024!

• ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Przedszkole zaczyna pracę od piątku 1 września 2023

Czynne w godzinach: 6:30-17:30

ZAPRASZAMY !

Wszelkie informacje dotyczące pracy grup oraz wyprawek zostaną przekazane na zebraniach z nauczycielami.

12.09.2023 :

-Grupa I " Biedronki "