• Święto drzewa w Natura -Wzywa

• Starszaki wybrały się z okazji Dnia drzewa-10.10.2022 na wyprawę do lasu. Poznały gatunki drzew, zbierały plony jesieni a pamiątki i wspomnienia zabrały do przedszkola.

• Dziękujemy

• PODZIĘKOWANIA

dla

KOMENDY POWIATOWEJ

PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PRUSZKOWIE

za przeprowadzenie zajęć dla dzieci

Przedszkola Miejskiego nr 14 „Różany Ogród”

w Pruszkowie .

Wyrazy uznania za serce oraz codzienny trud pracy nad bezpieczeństwem małych i dużych mieszkańców miasta .

Dzieci, Nauczyciele

Grupa „Słoneczka”

27 września  2022

• ZBIERAMY BATERIE!!!

• MAMO, TATO!!! do końca tygodnia zbieramy baterie do konkursu Aureko.

Pojemniki czekają w grupach do 16.09.

ZACHĘCAMY I UCZYMY DOBRYCH NAWYKÓW DBANIA O ŚRODOWISKO :)

• Praca.

• Dyrektor zaprasza do współpracy w zespole nauczycieli "Różanego Ogrodu"nauczyciela języka angielskiego oraz psychologa.

Szczegóły w sekretariacie.

Kontakt : rozanyogrod14@gmail.com

• Witamy w nowym roku przedszkolnym 2022/2023.

•

Szanownych rodziców informujemy o zebraniu, które odbędzie się w dniu 7.09.2022 r. (środa):

Grupa I Biedronki -  godzina 17:45

Grupa II Motylki -  godzina 18:00

Grupa III Żabki - godzina 18:15

Grupa IV Słoneczka - godzina 18:30

Zebrania w poszczególnych salach grupowych.

Prosimy o przybycie bez dzieci. Szczegóły wprawki przedstawimy na zebraniu.

Na 1.09.2022 prosimy o dostarczenie worka z całym zestawem garderoby na zmianę, kapcie, chusteczki higieniczne mokre i suche oraz ręcznik papierowy na rolce. Wszystko podpisane.

Dyrektor Paulina Andrzejewska wraz z zespołem pracowników.

• DZIĘKUJEMY ZA CAŁY ROK SZKOLNY 2021-2022

• PODZIĘKOWANIA

dla

STRAŻY MIEJSKIEJ

MIASTA PRUSZKOWA

za przeprowadzenie szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej dla pracowników

Przedszkola Miejskiego nr 14 „Różany Ogród”

w Pruszkowie .

Wyrazy uznania  za zaangażowanie i fachowe wsparcie kadry w opiece nad małymi dziećmi.

Dyrektor wraz z zespołem

pracowników PM14

Pruszków 2022

• DYŻUR WAKACYJNY 2022

• 1.08.2022-26.08.2022

ORGANIZACJA DYŻURU WAKACYJNEGO W RÓŻANYM OGRODZIE

Dyżur trwa od 1.08.2022 do 26.08.2022

W dniach 29.08-31.08.-przedszkole jest zamknięte.W sierpniu 2022 działają cztery grupy:

• Grupa I-Czerwona
            • Grupa II-Niebieska
            • Grupa III-Zielona
            • Grupa IV-Żółta

Grupy pracują w godzinach 7.00-17.00

Pierwszego dnia pobytu dziecka w naszej placówce zapraszamy do zapoznania się z listami w szatni

(tj. przydziałem dzieci do poszczególnych grup wiekowych) oraz poinformowaniu bezpośrednio nauczycieli

o osobach upoważnionych do odbioru dzieci i przekazaniu upoważnień oraz aktualnych numerów telefonu

czy zaświadczeń o diecie dzieci.

Przypominamy aby osoby upoważnione do odbioru dzieci okazywały dowody osobiste.

Prosimy o dostarczenie do szatni podpisanego worka (z tkaniny) z kompletem garderoby na zmianę, kapcie na zmianę ( stabilne i bezpieczne ), czapkę przeciw słoneczną oraz rolkę ręczników papierowych oraz 1 opakowanie chusteczek higienicznych.

ŻYCZYMY DZIECIOM, PAŃSTWU I SOBIE DOBRYCH WAKACYJNYCH CHWIL W NASZYM OGRODZIE

• Zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022

• "Słoneczka" zostały naszymi absolwentami! Od września wędrują do szkoły dlatego mówimy im "Do zobaczenia", "Powodzenia w szkole!".

Za przygotownie uroczystości cudownym, nauczycielkom Pani Lidii, Pani Ewelinie, Pani Magdzie oraz Pani Agnieszce ślemy serdeczności  a za muzyczno-taneczny pokaz naszym ulubionym Panom Jackom dziękujemy!. Za nieocenione wsprcie Paniom Małgosi i Paulinie wysyłamy moc uścisków.

Rodzicom Gratulujemy Pociech!

• PODZIĘKOWNIA

• Specjalne podziękowania od Dzieci, Rady Rodziców oraz Dyrektora wraz z Radą Pedagogioczną za wsparcie w roku szkolnym 2021/2022

• EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE

• We wrzesniu nasze przedszkole przystąpiło do programu "Ekokulturalne przedszkole". Przez dziewięć miesięcy przedszkolaki wykonały diewięć ekowyzwań. W rezultacie zdobyliśmy tytuł Ekokulturalnego Przedszkola.

• Instytut Głuchoniemych z Warszawy w Rózanym Ogrodzie.

•  Dnia 12.05.2022 roku do „Różanego Ogrodu” przyjechała super ekipa -  podopieczni  Instytutu Głuchoniemych w Warszawie.

Dziękujemy Pani Elwirze Haszcz – Wardziak i Pani Dorocie Ostrowskiej za umożliwienie uczestniczenia przedszkolakom z gr. IV w zajęciach integracyjnych. Dzieci były zachwycone! Poznały kilka słów w języku migowym (kolory, imiona przybyłych gości). Dowiedziały się jak uczą się ich niesłyszący koledzy, jakie mają zainteresowania i co najchętniej robią. Najważniejsze w tym spotkaniu było to, że przedszkolaki nie zauważały „inności” naszych gości. Wiedzą przecież, że tolerancja i akceptacja to świadectwo naszej kultury osobistej i świadomości społecznej.

Po wspólnych, bardzo twórczych działaniach wszyscy poszli na plac zabaw. Czas zatrzymany w kadrze aparatu pokazuje, że humory wszystkim dopisywały!

Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie!

Dzień idealny! Idealni wychowawcy, idealne dzieciaki, idealne miejsce na spotkanie to " Różany Ogród. Nikt z nas nie jest idealny i to jest najwspanialsze!!!

Koordynatorem wydarzenia była Pani Lidia Szyszka.

• Leśne SOS

• W dniu 11.05 w Różanym Ogrodzie aktorzy tatru Parandyk wyczarowali las.

Zwykły, polski las... A w nim niezwykłe stwory: Ekoludek i Nimfa Wodna. Dzieci przypomniały sobie, jak dbać o przyrodę. Leśne wakacyjne wycieczki przecież już wkrótce !