• Współpraca z rodzicami

• Wobec rodziny (opiekunów) placówka nasza pełni funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze:

·  pomaga w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka i podjęcie wczesnej interwencji specjalistycznej

·  informuje na bieżąco o postępach dzieci

·  uwzględnia wspólnie z rodzicami zakres zadań realizowanych w przedszkolu

Jesteśmy otwarci na propozycje rodziców i współpracę w celu zapewnienia naszym dzieciom jak najlepszych warunków rozwoju oraz zadowolenia z pobytu
          w naszym przedszkolu. Dlatego staramy się stworzyć miłą atmosferę, zacieśniając kontakty z rodzicami poprzez:

·  Zajęcia otwarte,

·  Popołudniowe spotkania integracyjne z okazji ,,Andrzejek", ,,Wigilii", ,,Tłustego czwartku"

·  Pikniki rodzinne z pieczeniem kiełbasek w ogrodzie przedszkolnym z okazji Święta Rodziny.

·  Organizowanie warsztatów umiejętności wychowawczych ,

·  Spotkań z psychologiem,

·  Zebrań grupowych,

·  Zapraszanie na uroczystości przedszkolne.

Sukcesem  całego personelu  jest zdobycie zaufania rodziców i ich ogromne zaangażowanie w życie przedszkola, m.in:

·  Służą transportem,

·  Pomagają w aranżacji sal ,

·  Wykonują drobne naprawy ,

·  Kserują karty pracy dla dzieci ,

·  Wzbogacają kąciki zainteresowań,

·  Uczestniczą w akcjach charytatywnych,

·  Współpracują z nauczycielem w ujednoliceniu kierunku oddziaływań wychowawczych na dziecko,

·  Uatrakcyjniają uroczystości własnymi wypiekami .

Jesteśmy wdzięczni Rodzicom za okazywaną pomoc. Serdecznie dziękujemy.