• Historia przedszkola

• Przedszkole Miejskie Nr 14 w Pruszkowie istnieje od 1984 roku. Zostało powołane przez Kuratorium Oświaty i Wychowania. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Pruszków, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Uruchomienie przedszkola było wielką radością dla dzieci i rodziców. Funkcję dyrektora przedszkola od początku do roku 2017 pełniła Pani Zdzisława Pejas.

To właśnie ona wspólnie z Paniami: Marianną Roguską, Haliną Pawluk, Lidią Szyszka i Justyną Sudak zorganizowała jego uruchomienie, wyposażając w niezbędne urządzenia i sprzęt, starając się stworzyć jak najlepsze warunki dla dzieci, nie tylko w budynku, ale także w ogrodzie.

Od 2017 do 2021 roku funkcję dyrektora pełnia Pani Krystyna Lis.

Obecnie stanowisko dyrektora zajmuje Pani Paulina Andrzejewska.

Od początku istnienia, w przedszkolu pracowało:

-    28 nauczycieli

-      3 pracowników administracji

-    77 pracowników obsługi

Mury naszego przedszkola opuściło 625 absolwentów.

W latach 1985 – 2001 patronat nad przedszkolem pełniły Zakłady Zielarskie „Herbapol”. Dzięki nim dzieciom dostarczane były bezpłatnie różnego rodzaju napoje, a na wycieczki wychowankowie mogli jeździć zakładowym autokarem.

W marcu 2004 roku został ogłoszony i rozstrzygnięty wśród społeczności przedszkola i rodziców konkurs na nazwę i logo przedszkola. Największą liczbę głosów zdobyła nazwa „Różany Ogród”.

Po wybraniu nazwy  zostało opracowane logo, które tematycznie jest z nią związane. Zostały wybrane także nazwy grup.

27 maja 2004r. na posiedzeniu Sesji Rady Miejskiej została podjęta uchwała nadająca naszemu przedszkolu nazwę ,,Różany Ogród".

Podczas jubileuszu 20-lecia istnienia placówki 17 czerwca 2004r. Prezydent Miasta Pruszkowa Pan Jan Starzyński oficjalnie przekazał na ręce Pani dyrektor, Zdzisławy Pejas akt nadania imienia Przedszkolu Miejskiemu nr 14.

Muzyczną wizytówką przedszkola jest hymn. Swoimi hymnami mogą się również pochwalić ,,Biedronki", ,,Motylki", ,,Żabki", i ,,Słoneczka".